08.11.2015

32. niedziela zwykła

1. Gościmy w naszej parafii ks. Aleksandra Radeckiego: Wikariusza Biskupiego ds. Stałej Formacji Kapłanów w Archidiecezji Wrocławskiej, diecezjalnego duszpasterza Hospicjów.

W dolnośląskim piśmie katolickim: Nowym Życiu na listopad - ks. Aleksander w artykule p.t.: „Nasza siostra śmierć w rodzinie“ - postawił pytanie do rozważenia: „Jeśli Dziś nie jesteś gotowy na własną śmierć - czy będziesz gotowy jutro?“.

2. Dzisiaj poświęcenie Krzyża przy ul. Łąkowej w Starościnie o godz. 14.00. Ofiarodawcami są: Bernard i Wiesława Pindor. Dziękuję osobom, które zamontowały krzyż: Władysław, Damian, Mateusz Szymańscy, Zdzisław Justyński, Edward Mróz, Andrzej, Adam Studziżba, Zdzisław Bzymek, Zdzisław Szewczyk, Tadeusz Sołtysiak.

3. Dzisiaj VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii - zbiórka ofiar do puszki.

Słowa Ojca Świętego Franciszka skierowane do Polaków 4 listopada w czasie Audiencji Generalnej: „W Polsce będzie obchodzony Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Konferencję Episkopatu Polski. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest kierowana do chrześcijan w Syrii. Wasze dzieło modlitwy i solidarności niech przyniesie wytchnienie i wsparcie braciom i siostrom, którzy cierpią dla Chrystusa na Bliskim Wschodzie i na całym świecie. Niech wam towarzyszy moje błogosławieństwo. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!“.

4. W poniedziałek Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

5. W przyszłą niedzielę w Kościele w Starościnie o godz. 10.00 Program słowno-muzyczny p.t.: „Zapalmy płomyk pamięci“.

6. Dziękuję panu sołtysowi Piotrowi Łąckiemu oraz panim za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych. Zebranych zostało 1772 zł. 10 gr. Koszt wykonanego przyłącza wodociągowego na cmentarzu parafialnym w Siemysłowie wyniósł 1 tys. zł. Dziękuję Stowarzyszeniu i OSP za przygotowanie nagłośnienia na cmentarzu. Dziękuję paniom za pielęgnację w Ogrodzie Maryi Niepokalanej przy kościele parafialnym.

7. Gość Niedzielny:

Błogosławiona Karolina Kózkówna - patronka ofiar s. 26.

Na straży pamięci: Patriotyzmu najlepiej uczyć się od tych, którzy sami walczyli za Ojczyznę. s. 42

W jakich rodzinach wyrastali prezydenci Polski? s. 45

Strona Główna Ogłoszenia - 8 listopada Intencje - Październik Poradnictwo Rodzinne